מועצה מקומית באר יעקב - עמוד הבית

קו חינמי לדיווח תקלות מים וביוב 1-800-101-290
מוקד עירוני לתושב 08-9281082 , 106
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

תוכנית בחירה מבוקרת לבתי הסר בבאר-יעקב יוצאת לדרך

תוכנית מרחבי חינוך, שיצאה לדרך בעקבות החלטת ממשלה מיולי 2010 , ביוזמת הנהלת משרד החינוך המקדם אותה, תפעל בשנה"ל תשע"ח בבאר-יעקב ובלמעלה מחמישים רשויות ובכ- 950 בתי-ספר.
במסגרתה פועלים במרחבי חינוך, אשר מביאים לידי ביטוי את החזון החינוכי הרשותי ויישומו, בשילוב של בחירה מבוקרת של הורים, הנגשת מידע לכלל האוכלוסייה ופיתוח ייחודיות בית-ספרית. הרשות המקומית של באר יעקב באמצעות מחלקת החינוך אחראית על ביצוע התוכנית והובלתה, בשיתוף הפיקוח ובליווי האגף לפיתוח, מחק, ניסויים ויוזמות של משרד החינוך.התוכנית מתוקצבת במשך ארבע-שש שנים ומאפשרת הטמעה ארוכת טווח, המזמנת תהליכי פיתוח-התנסות-עיבוד חוזרים ונשנים.


מחלקת החינוך במועצה היא המערכת מתכללת ליצירת רשת חיבורים תוך-ישוביים, הממוקדת במיצוי החינוך ברשות ובפיתוח החינוך בישוב. כמו כן אמונה המחלקה על עיצוב חזון החינוך היישובי, הנשען על התרבות המקומית, איתור “נכסי הרשות” ושותפות בין כלל בעלי העניין אשר הם המסמנים כיווני התפתחות עתידיים ומזמנים חדשנות חינוכית.
ההבטחה החינוכית שהתכנית מזמנת, מובילה לעבודה משותפת ומעודדת אקלים של

אחריות חברתית, קהילתית וסביבתית. במסגרת התוכנית הורים בוחרים את מוסדות החינוך התואמים את השקפת עולמם ואשר עונים על צורכי הילד, תוך שמירה על איזון ושוויון הזדמנויות. הרשות מאפשרת ניוד של תלמידים בין בתי-הספר, תוך התחשבות בכישורים, ברצונות ובצרכים של כל תלמיד ותלמיד, לצד שמירה על איזון בין בתי-הספר. הבחירה מעצימה את אפשרות הילדים לממש את עצמם בנושאים המועדפים עליהם ועל הוריהם ומגבירה את שביעות רצון ההורים ממערכת החינוך.


תהליך הבניית בתי-ספר כייחודיים, כבעלי זהות ומשנה חינוכית ברורה וייחודית, הבאה לידי ביטוי בכלל נדבכי העשייה הבית-ספרית הוא תהליך מקיף להשבחה ולטיוב החינוך הציבורי בארץ. מנוף לשיפור הישגי הלומדים, כלי לחיבור הצוות החינוכי לחזון משותף ודרך ליצירת קשר עם ההורים והקהילה. הייחודיות באה לידי ביטוי בתפיסת הפעלה פדגוגית, באידאולוגיה ובעולם התוכן.

תהליך הבחירה המבוקרת בבאר-יעקב עבור תלמידי הגנים העולים לכיתה א' כבר החל. בתי הספר מקיימים ימים פתוחים בכל יום שישי עד מועד הרישום הרשמי לכיתה א' שיתקיים ביום 17/1/2018 . כנס הורים יישובי יתקיים במתנ"ס ביום 2017-12-26 , מידע על אפשרויות הבחירה יופץ באתר המועצה, בדפי הפייסבוק ברשתות החברתיות ובחוברת מידע שתחולק בגנים. אתר אינטרנט מיוחד הוקם לטובת הנושא והבחירה תבוצע באמצעות מערכת רישום חדשה אותה רכשה המועצה.
בהצלחה לכולם.

מידע נוסף תמצאו באתר המועצה ובקישור המצורף
https://lp.vp4.me/gzzx

עבור לתוכן העמוד